آرایش چشم

30 نکته مهم برای آرایش چشم در خانه توسط خودتان

همه ما اهمیت آرایش چشم را در آرایش کل صورت می دانیم. اگر از آرایش چشم غافل شوید، هرگز میکاپ شما کامل نمی شود. در اینجا ما نکات اولیه آرایش چشم را ارائه کرده ایم که می تواند به شما کمک کند تا به راحتی در خانه آرایش کنید.

اغلب ما عادت کرده ایم، فقط با چند رنگ سایه چشم کار کنیم و از رنگ های دیگر غافل شویم، اما برای داشتن آرایشی شیک و تمیز باید بتوانیم انواع رنگ ها را به درستی استفاده کنیم. ظاهر آرایش صورت شما تنها زمانی کامل می شود که بتوانید روی آرایش چشم خود با رنگ ها و ترکیب های مختلف کار کنید.

در اینجا شما را با نکات و ترفند های مبتدیانه آرایش چشم آشنا می کنیم تا بتوانید به راحتی در خانه و با چند تکنیک ساده آرایش کنید. نگران نباشید این نکات برای انواع رنگ پوست و فرم صورت کاربرد دارد و تقریباً کامل ترین راهنما برای شما خواهد بود. این راهنمای آرایش چشم به شما کمک می کند تا با اطمینان خاطر برای انواع مهمانی ها و مناسبت ها خودتان برای آرایش صورتتان در خانه دست به کار شوید.

30 نکته برای آرایش چشم در خانه

بیایید آموزش آرایش چشم خود را قدم به قدم از اینجا شروع کنیم. این نکات به شما کمک می کند یاد بگیرید که چگونه آرایش چشم را در خانه انجام دهید. بنابراین امروز، اجازه دهید در مورد 30 نکته برتر در مورد نحوه انجام آرایش چشم صحبت کنیم که می تواند به شما کمک کند آرایش چشم خود را به درستی و به بهترین شکل انجام دهید.

1. بیس کار و قسمت کریس چشم

چگونه آرایش چشم را شروع کنیم؟ اول، مهم است که با بیس کار و قسمت کریس آشنا باشید. هر آرایش چشمی به خودی خود مستقیماً با سایه شروع نمی شود. قبل از شروع هر گونه آرایش چشم، ابتدا شناخت قسمت های مهم و سپس تمیز بودن محدوده آرایش بسیار مهم است.

2. پلک های خود را آماده کنید

پرایمر های چشم جزو ترند های نسبتاً جدید هستند. شما می توانید این محصولات را از هر فروشگاه حضوری یا آنلاین شاپی خریداری کنید. البته اگر نمی خواهید در خانه پول اضافی برای این کار خرج کنید، قبل از شروع آرایش یک نقطه خیلی کوچک از پرایمر صورت خود را روی پلک و پشت چشم هایتان بزنید و آن را به خوبی پخش کنید. این کار به آرایش شما کمک می کند تا به درستی و برای مدت طولانی تری پشت چشم های شما بنشیند.

3. استفاده از کانسیلر

کانسیلر برای پنهان کردن حلقه های تیره زیر چشم بسیار مهم است. شما هر آموزش آرایش چشم ساده ای را هم که نگاه کنید بر استفاده از کانسیلر تاکید دارد. بهتر است روی یک کانسیلر خوب سرمایه گذاری کرده و یک کانسیلر خوب بخرید. تصور می شود که کانسیلر ها فقط برای صورت و زیر چشم استفاده می شوند، اما نکته جالب اینجاست که اگر کمی از کانسیلر خود را روی پلک خود بزنید و آن را به خوبی پخش کنید هم دوام آرایش چشم شما بهتر می شود و هم یک پایه تمیز و یک دست تری زیر کار خود دارید.

4. کانسیلر رنگی

اغلب ما با مشکل رگ های سبز مایل به آبی اطراف چشم هایمان مواجه هستیم. گاهی هم چشمان ما به دلیل کمبود خواب پف می کنند. در این موارد می توانید روی کانسیلر های رنگی تهیه کنید این کانسیلر ها ظاهر رگ های مایل به آبی را به حداقل می رساند. پس از استفاده از این، می توانید از یک کانسیلر معمولی استفاده کنید. حتی یک آموزش آرایش چشم معمولی برای مبتدیان اهمیت کانسیلر رنگی را به شما می گوید.

کانسیلر های رنگی در رنگ های مختلف تولید می شوند و هر رنگ برای خنثی کردن یک رنگ خاص در صورت استفاده می شود.

5.کرم پودر

از استفاده از کرم پودر روی چشم خود غافل نشوید. البته درست است که نباید لایه کرم پودر روی پلک شما سنگین باشد اما باید در این مرحله کرمپودر صورت خود را بزنید و با استفاده از باقی مانده کرم پودرتان روی براش یا اسفنج آرایشی رنگ چلک های خود را نیز با مابقی صورت یک دست کنید.

نکته: اگر پوست پلک شما چرب است از این مرحله صرف نظر کنید و عمل یک رنگ کردن رنگ پوست را با پنکک صورت خود انجام دهید.

6. گوشه های چشم را جدا کنید

برخی از افراد چشم های کوچکی دارند و می توانند محل اتصال بینی و چشم ها را با استفاده از مقدار خیلی کمی هایلایتر یا یک سایه روشن براق در همان نقطه اتصال جدا کنند.

7. به ترکیب سایه چشم خود فکر کنید

اکنون زمان انتخاب سایه چشم مناسب است. هنگام آرایش در خانه انتخاب رنگ آرایش چشم شما بر عهده خودتان است و اینجا باید خلاقیت به خرج دهید. مطابق با تم جشن، مهمانی و لباس خود بهترین رنگ سایه چشم را انتخاب کنید. پس انتخاب رنگ مورد نظر خود سایه های نزدیک به آن رنگ را نیز بردارید تا بتوانید یک ترکیب زیبا بسازید.

حتی می تولانید رنگ سایه خود را بسته به رنگ چشم تان انتخاب کنید، مثلاً خط چشم های قهوه ای یا سبز را برای برجسته کردن چشم های قهوه ای انتخاب کنید. در ادامه چند نمونه ترکیب رنگی متناسب با رنگ چشم های متفاوت برای شما آورده ایم، به آن ها توجه کنید.

 • اگر شما چشمان قهوه ای دارید، از سایه چشم های طلایی، نقره ای یا سبز خزه ای استفاده کنید.
 • همچنین اگر چشمان سبز دارید، می توانید از خط چشم قهوه ای یا خط چشم سبز استفاده کنید.
 • اگر رنگ چشمان شما سبز است، می توانید سایه های کم رنگ سبز، طلایی یا حتی خاکستری را برای پلک های خود انتخاب کنید.
 • اگر چشمان مشکی دارید، بهتر است از خط چشم مشکی استفاده کنید. مداد چشم های قرمز تیره و قهوه ای نیز می توانند زیبا به نظر برسند. همچنین می توانید رنگ های طلایی روشن، آبی روشن و یا رنگ های هلویی را امتحان کنید.
 • اگر چشمانی خاکستری رنگ دارید، می توانید از خط چشم هایی به رنگ مشکی روشن یا زغالی روشن استفاده کنید، حتی می توانید از خط چشم سبز استفاده کنید. همچنین می توانید سایه چشم خاکستری یا طلایی روشن بزنید، اما باید رنگ پلک ها را نرم نگه دارید، این کار باعث افزایش رنگ چشمان شما می شود.

8. افزودن سایه به آرایش چشم ها

 • آ. رنگ ها را انتخاب کنید: در ابتدا در بین رنگ های سایه خود رنگ های مجاوری را انتخاب کنید که می توانند با لباس و مناسبت شما مطابقت داشته باشد.
 • ب. به عمق و ترکیب رنگ ها فکر کنید: به این فکر کنید که چه رنگی باید با کدام رنگ دیگر از رنگ های سایه چشم شما ترکیب شود. ایجاد عمق و توجه به ترکیب رنگ ها چیزی است که می تواند آرایش چشم دودی یا آرایش از ترکیب رنگ های مختلف را ایجاد کند.
 • ج. ترتیب استفاده از رنگ ها: سایه های روشن تر را از گوشه داخلی چشم بزنید و با سایه هایی تیره تر در وسط و تاریک ترین رنگ در انتهای چشم سایه خود را تکمیل کنید.
 • د. مجرای اشک: از این حوزه غافل نشوید. یک نقطه کوچک با استفاده از سایه روشن و براق در نزدیکی مجرای اشکی خود ایجاد کنید.
 • ه. شکل V قسمت اتصال بینی: از قسمت V به سمت برون به آرامی رنگ ها را محو کنید و براش خود را به آرامی در امتداد این خط بکشید. این کار باعث می شود سایه شما یک دست شده و مرزی بین رنگ ها باقی نماند.
 • ی. گوشه خارجی چشم و زیر ابرو: سایه چشم نقره ای روشن یا سفید ی هایلایتر خود را بردارید و روی گوشه خارجی چشم بمالید تا برجسته تر دیده شود. توجه کنید این کار را در خط کوچکی زیر ابرو انجام دهید اگر این خط خیلی پهن شود چشمان شما را افتاده نشان خواهد داد.

9. برجسته کردن چین پلک

برجسته کردن ناحیه چین ضروری است. می توانید این کار را با یک سایه چشم قهوه ای روشن این کار را انجام دهید. چین پلک همن خط کریس چشم است و با تیره تر کردن این قسمت آرایش شما طبیعی تر می شود البته شما باید این کار را اول و قبل از انجام بقیه مراحل زدن سایه انجام دهید.

10. لکه گیری کمک می کند

خمی توانید با استفاده از یک یک گوش پاک کن یا براش ریز چشم و خط انتهایی چشم خود را به فرمی که می خواهید تمیز کنید. حتی می توانید با کمی کانسیلر مجدد یک خط تمیز زیر سایه خود در گوشه چشم بکشید تا کار تمیز تری تحویل دهید.

11. فرمژه

اکنون زمان فر کردن مژه است. فر کردن مژه ها را می توان به روش های مختلفی انجام داد. شما باید سعی کنید یک فرمژه خوب و با کیفیت تهیه کنید. توج داشته باشید که شما باید قبل از استفاده از ریمل یا مژه های مصنوعی از فرمژه استفاده کنید.

استفاده از فرمژه پس از استفاده ز ریمل می تواند باعث کنده شدن و شکستن مژه های شما شود، زیرا پس از ریمل زدن مژه های شما به سرعت یک حالت خشک پیدا می کنند. بهترین زمان برای استفاده از فرمژه زمانی است که به تازگی دوش گرفته اید، زیرا در این زمان مژه های شما گرم و مرطوب بوده و انعطاف پذیر تر هستند.

12. فر کردن مژه با حرارت

می توانید به جای فرمژه، مژه های خود را با حرارت فر کنید. برای این کار یک قاشق را در آب گرمی که در یک کاسه است، نگه دارید تا گرم شود و از پشت قاشق برای فر کردن مژه ها استفاده کنید. البته این می تواند کمی سخت باشد و ما به شما همان استفاده از فرمژه را پیشنهاد می کنیم. البته راه های دائمی مانند لیفت و لمینت مژه هم وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید.

13. استفاده از ریمل یا ژل های شفاف مژه

برای مواقعی که نمی خواهید مژه هایتان پر رنگ شده و جلب توجه کنند، می توانید از ریمل شفاف استفاده کنید. برای استفاده از این ریمل ها بهتر است ابتدا مژه های خود را فر کنید و سپس ژل را روی مژه بزنید. حتی اگر مژه های خود را با یک برس مژه تمیز شانه کنید و بعد ژل بی رنگ را بزنید نتیجه بهتری خواهید گرفت.

14. استفاده از ریمل

احتمالاً ریمل زدن یکی از ابتدایی ترین و راحت ترین کار ها در یک آرایش است اغلب ما این کار را از مادرانمان آموخته ایم. اما اگر بخواهم نکته ای در این باب به شما ارائه دهم می توانم توصیه کنیم برای پر تر کردن مژه های خود سعی کنید ریمل را بیشتر به قسمت نزدیک به ریشه مژه ها بزنید و برای بلند تر کردن مژه ها تمرکز خود را روی انتهای موی مژه بگذارید. در ادمه نیز انواع مختلف ریمل را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • آ-ریمل حجم دهنده: این ریمل ها برای حجم دادن بیشتر به مژه ها استفاده می شوند.
 • ب-ریمل فر کننده: اگر می خواهید هم حجم بیشتر و هم حالت زیبا تری داشته باشید از این ریمل ها استفاده کنید.
 • ج-ریمل بلند کننده: این ریمل ها برای افرادی که مژه های کوتاه و بی حالت دارند مناسب است. این ریمل ها مژه های شما را بلند تر کرده و آن ها را بیشتر نشان می دهد.
 • د-مژه های مصنوعی: مژه های مصنوعی می توانند به سرعت مژه های شما را پر و بلند کنند.

15. مژه مصنوعی های تکی

به جای یک ردیف غیر قابل کنترل از مژه ها می توانید از مژه های تکی استفاده کنید. مژ های تکی را هم می توان به تمام پشت پلک افزود و هم می توان به صورت تکی تکی لا به لای مژه ها و فقط نقاط دلخواه به مژه ها افزود.

16. ریمل قبل از مژه مصنوعی

قبل از زدن مژه مصنوعی ابتدا مقداری ریمل بزنید. این کار باعث می شود که مژه های شما یک دست شوند و پس از استفاده از مژه های مصنوعی نیز به راحتی به آن ها بچسبند.

17. استفاده از موچین

هنگام استفاده از مژه های مصنوعی بهتر است یک موچین در دست داشته باشید و این وسیله به شما در استفاده از مژه های مصنوعی کمک می کند.

18.براش زاویه دار برای خط چشم های ژلی

خط چشم های ژلی و کاسه ای مدتی است که به شدت ترند شده اند. این نوع خط چشم ها رنگ بیشتر و حالت تمیز تری به آرایش شما می دهند. فکر می کنم زمان آن رسیده که شما هم به سراغ این خط چشم ها بروید و برای این کار ابتدا به یک براش زاویه دار نازک برای کشیدن خط نیاز دارید.

19. نحوه استفاده از خط چشم های ژلی

برای این کار با زدن یک خط نازک خط ژل از گوشه داخلی چشم شروع کنید. خط را به آرامی و با دقت تا مرکز پلک ببرید و پهنای آن را ثابت نگه دارید. سپس دوباره از قسمت بیرونی پلک شروع کنید و به سمت داخل حرکت کنید تا دو طرف خط چشمتان در وسط پلک به یک دیگر برسند. این روش به شما یک خط چشم کامل و یک دست می دهد در ادامه می توانید دنباله خط چشم خود را به هر روشی که می خواهید بکشید. شاید هنگام آرایش در خانه کشیدن این مدل خط چشم کمی سخت باشد اما با کمی تمرین خواهید دید که این روش آسان تر نیز خواهد بود.

20. مداد چشم تیره در آرایش چشم

برای مواقعی که نمی خواهید خیلی آرایش شده به نظر برسید، باید از روش چسباندن مژه صرف نظر کنید و کاری کنید تا مژه های خودتان پر به نظر برسند. برای این کار می توانید با استفاده از یک مداد مشکی داخل پلک بالایی یا روی قسمت بن مژه از داخل به مژه های خود حم بدهید این امر به ویژه در صورتی که مژه های نازکی دارید بسیار کاربردی است.

همچنین می توانید یک مداد خط چشم به رنگ مشکی یا قهوه ای تیره بردارید و فضا های خالی میان مژه های خود را با دقت تیره کنید تا مژه هایتان پر تر به نظر برسید.

21. مداد چشم روشن

این یک تکنیک جدید و خوب برای آرایش چشم به سبک رمپ است. برای این کار می توانید از یک مداد سفید یا کرمی روشن در خط آبی پلک پایین خود استفاده کنید. طبق این توصیه شما باید مداد تیره را داخل پلک بالایی خود و مداد روشن را راخل پلک پایینی خود بکشید.

22. روش های دائمی برای راحت کردن آرایش چشم در خانه

روش های دائمی استفاده از مژه های مصنوعی مانند اکستنشن مژه نیز وجود دارند که می توانند کار شما را هنگام آرایش چشم در خانه راحت تر کنند.این اکستنشن ها وقتی می خواهید آرایش پررنگی داشته باشید به خوبی کار می کنند.اما به خاط داشته باشید با اعمال اکستنشن ها شما ظاهر طبیعی خود را از دست خواهید داد و مژه های شما همیشه حالت آرایش کرده خواهند داشت.

23. خط چشم های دنباله دار

شما می توانید انواع مختلفی از خط چشم های بالدار را بکشید، انجام این کار ها آسان است. اگر دستان شما می لرزد، می توانید از نوار چسب برای علامت گذاری خطوط خط چشم استفاده کنید. برای این کار باید ابتدا با نوار چسب محدوده مشخص کنید سپس خط را بکشید و سپس نوار را بردارید. این کار می تواند به کشیدن یک خط چشم منظم و تمیز کمک زیادی بکند.

24. ترند های کشیدن خط چشم

می توانید با استفاده از روش های متعددی که در آموزش های ویدیویی موجود است خط چشم های مدل دار و ترند شده جدید را امتحان کنید. حتی می توانید خط چشم های رنگی و پاستیلی را نیز امتحان کنید که البته این رنگ ها بیشتر مناسب دورهمی های دوستانه و فانتزی هستند.

25. تمیز کردن خط چشم

درست مانند بخش سایه شما می توانید در انتهای کار خط چشم خود از مقدار کمی کانسیلر زیر خط چشم تان برای تمیز کردن خطوط آن استفاده کنید.

26. ابرو و مداد ابرو

از مداد های قهوه ای برای ابرو ها استفاده کنید و با حرکات سریع و ملایم و ظریف، طرح های کوچکی شبیه به موی ابرو ایجاد کنید. این کار را در قسمت هایی از ابرو هایتان که خالی هستند انجام دهید. ابروها بخش مهمی از آرایش چشم شما هستند حتی هنگام آرایش در خانه نیز از آن ها غافل نشوید، آن ها هستند که نمای کلی چشم شما را مشخص می کنند.

27. رنگ های مداد ابرو

اگرچه بسیاری از مردم به صورت کورکورانه یک مداد ابروی مشکی انتخاب می کنند، اما شما همیشه باید رای پر کردن ابرو های خود انتخاب کنید. زیرا شما آرایش را برای برجسته کردن زیبایی ذاتی خود انجام می دهید، نه برای ساختن یک چهره مصنوعی!

28. ژل شفاف ابرو

از ژل های شفاف ابرو استفاده کنید تا آن ها را به خوبی شانه کرده و به بالا ببرید. شما به راحتی با داشتن ابرو های مرتب می توانید آرایش چشم های خود را جذاب تر کنید. بهتر است قبل از استفاده از ژل ابرو با یک برس ابرو تمیز آن ها را شانه کنید تا نتیجه تمیز تری داشته باشید.

29. ریمل ابرو

ریمل های ابرو مانند ژل ابرو عمل می کنند، اما تفاوت آن ها در این است که آن ها معمولاً رنگ هایی در تناژ قهوه ای دارند. این ریمل های ابرو می توانند کار شما را راحت تر کنند. به این صورت که با استفاده از ریمل ابرو دیگر نیازی به استفاده از مداد ابرو نخواهید داشت.

30. افزودن برق به پشت پلک

یکی از ترفند هایی که همیشه زیبا و ترند است استفاده از کمی سایه براق و متناسب با رنگ سایه شما در قسمت میانی پلک است. این نوع سایه ها که در انتها یک برق جذاب به آن ها اضافه می شود معمولاً سایه های مجلسی تر و شیک تری هستند.

نکات اضافی:

 • ابتدا با آرایش چشم شروع کنید و سپس کل صورت را آرایش کنید. این ممکن است به شما کمک کند تا فرصتی برای پاک کردن اثری از سایه های چشمی که ریخته می شوند را بدهید.
 • از هایلایتر برای برجسته کردن قسمت های مختلف چه هنگام آرایش چشم و چه آرایش صورت استفاده کنید.
 • در انتهای آرایش از یک اسپری تنظیم کننده آرایش استفاده کنید تا آؤایش شما برای مدت طولانی در جای خود بماند.
 • روی یک پرایمر سایه چشم خوب سرمایه گذاری کنید تا چشمان شما جذاب تر شوند.
 • هرگز پاک کردن آرایش چشم را فراموش نکنید، این کار برای بهداشت پوست شما بسیار مهم است. شما باید آرایش چشم را با یک پاک کننده آرایش خوب یا با روغن بادام طبیعی یا روغن جوجوبا پاک کنید. همچنین با آرایش چشم هرگز نباید به خواب بروید.
 • امیدواریم از راهنمای ما در مورد نکات آرایش چشم در خانه خوشتان آمده باشد. این نکات به شما کمک می کنند تا برای هر رویداد و مناسبتی زیبا تر و شیک تر به نظر برسید. آرایش چشم ضروری است و جزء حیاتی آرایش تمام صورت است و می تواند هر ظاهری را مرتب یا شلخته کند.

سؤالات متداول:

چکار کنیم تا آرایش چشم ما نریزد؟

اگر به خوبی کار کنید و از لوازم آرایش مناسبی استفاده کنید، آرایش شما می تواند برای مدت طولانی روی چشم شما باقی بماند. همچنین یک پرایمر خوب در وهله اول و یک اسپری تنظیم کننده آرایش در وهله دوم نیز به ماندگاری آرایش چشم شما کمکم زیادی می کنند.

مژه های مصنوعی چقدر سر جای خود می مانند؟

مژه های مصنوعی می توانند برای تمام روز یا هر زمان شما بخواهید در جای خود باقی بمانند، این بستگی به این دارد که چقدر آن ها را خوب بزنید و از چه چسب مژه ای استفاده کنید.

آیا مژه مصنوعی برای چشم مضر است؟

خیر، مژه مصنوعی اغلب باعث آسیب به چشم نمی شود. مژه های مصنوعی موجود در بازار امروزی از کیفیت بالایی برخوردار هستند. همه چیز به شما بستگی دارد که چگونه آن ها را در جای خود بچسبانید و از آن ها نگهداری کنید.

آیا آرایش رنگ قرمز روشن و قهوه ای برای پوست های تیره مناسب است؟

رنگ پوست تیره می تواند با سایه چشم قرمز نیز به خوبی هماهنگ شود. اما باید مطمئن شوید که آن را با سایه های رنگی نزدیک مانند قهوه ای و رنگ های تیره ترکیب کنید تا زیبا تر و هماهنگ تر به نظر برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *